İstanbul Girls Orchestra Samsun’u Salladı

9 kadın müzisyenden oluşan ve verdikleri konserlerle ortalığı kasıp kavuran İstanbul Girls Orchestra bu kez Samsun’da sahne alarak, Samsunlulara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Piazza Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan, Samsunlu işadamları  Ali ve Faruk Alver’in Samsun’a kazandırdıkları Hayal Kahvesi’nde önceki gece sahneye çıkan ‘İstanbul Kız Orkestrası’ son günlerde dillerden düşmeyen hit şarkıları kendilerine has yorumlarıyla Samsunlu müzikseverlerle buluşturdu. Tamamı 9 kadın müzisyenlerden oluşan grup, yerli ve yabancı şarkıları klarnet, keman, darbuka sazlarla alaturka tarzda yorumlayarak yurtiçi ve yurtdışında verdiği konserlerle büyük beğeni topluyor. Samsunhaber.com’a konuşan (İstanbul Kız Orkestrası) İstanbul Girls Orchestra ekibi Özel Haber Şefimiz Emir Dursun Akar’la çok özel bir röportaj gerçekleştirdi.

SIRADIŞI VE TÜRKİYE’DE İLK  Basgitar’da Ecem Otgucuoğlu, klarnette İrem Aydın, kanunda Gülşah Can, kemanda Nebiye Taşpınar ve Perküsyonda Ayten Çelik ile Birsu Şanlı’nın yer aldığı İstanbul Girls Orchestra’nın genç ve güzel solisti Filiz Aris, 15 yılı aşkın bir süredir hem solistliği, 3 yıldan buyana da köşe yazarlığını bir arada yürütmekte. Aris, ”Müzik hayatım süresince çok profesyonel isimlerle ve Türkiye’nin en çok tanınmış sanatçılarıyla uzun süre sahne aldım. Batı tarzında dünya müzikleri yaparak hem solistliği, hem de köşe yazarlığını bir arada yürütüyorum.Profesyonellik gereği sahnede 7’den 70’e herkese göre hitap etmekteyiz.Güzel prodüktörümüz Filiz Naz’dan, İstanbul Girls Orkestrası ile ilgili bu proje için teklif geldiğinde heyecanla karşıladım ve tüm kadrosu bayan olan bir grupta yer almak fikrini çok sıcak buldum. Neticede buradayım ve birlikteyiz.Bir ay kadar önce, müzik yelpazemizin genişliğini de göstermek istercesine, tarzımızın biraz dışına çıkarak “Lingo Lingo Şişeler” i seslendirdik ve o esere bir de klip çektik. Sevgili yönetmenimiz Erkan Nas ve aranjörümüz Tarık İster’le çalışmak gerçekten çok keyifliydi. Umarım bu keyfimiz bizi izleyen herkese sirayet eder.Müziğin yanısıra tam üç senedir bir internet gazetesi olan Haber Caddesi’nde köşe yazarlığı yapmaktayım. Bir senedir ise ulusal bir gazetede yazmak benim için şarkı söylemek kadar büyük bir tutku” diye konuştu.

Haberin Devamı >>