9 Kadın Müzisyenden Muhteşem Konser

9 kadın müzisyenden oluşan ve verdikleri konserlerle ortalığı kasıp kavuran İstanbul Girls Orchestra bu kez Samsun’da sahne alarak, Samsunlulara unutulmaz bir gece yaşattı 

9 kadın müzisyenden oluşan ve verdikleri konserlerle ortalığı kasıp kavuran İstanbul Girls Orchestra bu kez Samsun’da sahne alarak, Samsunlulara unutulmaz bir gece yaşattı

Piazza Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan, Samsunlu işadamları Ali ve Faruk Alver’in Samsun’a kazandırdıkları Hayal Kahvesi’nde önceki gece sahneye çıkan ‘İstanbul Kız Orkestrası’ son günlerde dillerden düşmeyen hit şarkıları kendilerine has yorumlarıyla Samsunlu müzikseverlerle buluşturdu. Tamamı 9 kadın müzisyenlerden oluşan grup, yerli ve yabancı şarkıları klarnet, keman, darbuka sazlarla alaturka tarzda yorumlayarak yurtiçi ve yurtdışında verdiği konserlerle büyük beğeni topluyor.

SIRADIŞI VE TÜRKİYE’DE İLK

Basgitar’da Ecem Otgucuoğlu, klarnette İrem Aydın, kanunda Gülşah Can, kemanda Nebiye Taşpınar ve Perküsyonda Ayten Çelik ile Birsu Şanlı’nın yer aldığı İstanbul Girls Orchestra’nın genç ve güzel solisti Filiz Aris, 15 yılı aşkın bir süredir hem solistliği, 3 yıldan buyana da köşe yazarlığını bir arada yürütmekte. Aris, ”Müzik hayatım süresince çok profesyonel isimlerle ve Türkiye’nin en çok tanınmış sanatçılarıyla uzun süre sahne aldım. Batı tarzında dünya müzikleri yaparak hem solistliği, hem de köşe yazarlığını bir arada yürütüyorum. Profesyonellik gereği sahnede 7’den 70’e herkese göre hitap etmekteyiz” diye konuştu.

KADINA ŞİDDETE DUR DİYECEKLER

Müzikte profesyonelliği ve kaliteyi ön planda tutarak oluşturdukları tarzla müzik piyasalarını alt üst eden grup, son zamanlarda yaşanan kadınlara uygulanan şiddete dikkat çekmek için “kadın şiddetine dur demek” adına yakın bir tarihte İstanbul’da konser verecek.

Gülsüm ATİK